Το δίδυμο Φωτεινή Ξάνθη και Αλίκη Σπηλιωτοπούλου που πέρυσι κατέκτησαν το τίτλο των πρωταθλητριών Ελλάδας, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley K22, ξεκίνησαν με επιτυχίες και την φετινή σεζόν.

Μετά το τέλος των υποχρεώσεών τους στην σάλα με την ομάδα της Παναχαϊκής, στις 24 Απρίλη πήραν την 1η Θέση στο Τουρνουά Γυναικών στην Πάτρα στο KONAN Sand Sports Club, στις 25 Μάιου κερδίζοντας το καθοριστικό παιχνίδι (Golden Match) του διασυλλογικού ανέβασαν την Ομάδα του Παλμού στην 1η Θέση και τέλος χθες 5 Ιουνίου κατέκτησαν την 1η θέση σε Open τουρνουά στην Σαρωνίδα.

Με την χθεσινή τους νίκη πήραν και wild card εισόδου στο κυρίως ταμπλώ του πρώτου πανελλήνιου Τουρνουά Masters που θα γίνει τις επόμενες εβδομάδες στο Ξυλόκαστρο.

πηγή: volleynews.gr
Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone