Το Σαββατοκύριακο είχαμε διπλή αγωνιστική για το παιδικό πρωτάθλημα της Ε.Σ.ΚΑ.Β.Δ.Ε. Η ομάδα του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου το Σάββατο υποδέχθηκε στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο την ομάδα του Αγρινίου Άλφα ’93. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και κυριάρχησαν οι άμυνες. Στο 1ο 10λεπτο ο Π.Α.Σ. προηγήθηκε 9 – 6, αλλά η ομάδα του Αγρινίου έκανε την αντεπίθεσή της στο 2ο 10λεπτο και το ημίχρονο έκλεισε με υπέρ της το σκορ 16-21. Στο 2ο ημίχρονο και οι δυο ομάδες πάλεψαν πολύ, με το 3ο 10λεπτο να τελειώνει 20-23. Η αστοχία ήταν μεγάλη και από τις δυο ομάδες και ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με την ομάδα του Αγρινίου να παίρνει μεγάλη νίκη με σκορ 29-33.

Την Κυριακή η ομάδα του Π.Α.Σ. ταξίδεψε στο Αγρίνιο όπου την υποδεχόταν ο Α.Ο. Αγρινίου. Τα παιδιά του Π.Α.Σ. χωρίς συγκέντρωση και με έλλειψη ενέργειας, λόγω του Σαββατιάτικου αγώνα, δεν μπόρεσαν να εμφανιστούν ανταγωνιστικά σε όλη την διάρκεια του αγώνα με την ομάδα του Αγρινίου να κερδίζει πιο εύκολα από ότι ίσως περίμενε με τελικό σκορ 48-35.

Η ομάδα του Π.Α.Σ. πρέπει να συνεχίσει να δουλεύει σκληρά για να βελτιώσει τις αδυναμίες της καθώς το πρωτάθλημα είναι μεγάλο και τίποτα δεν έχει κριθεί.