Με το γκολ πέναλτι του Θεοχάρη (το κέρδισε ο Πιστιόλης) στο 30ο λεπτό και με ένα ακόμα του Μιχαλόπουλου στις καθυστερήσεις ο Ναυπακτιακός νίκησε μέσα στην Ιτέα τον τοπικό Αστέρα, αλλά και τον διαιτητή Μανούρα που τον άφησε αδίκως με δέκα παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, λόγω της αποβολής του Δημόπουλου. Ο ρέφερι έγινε ο αρνητικός πρωταγωνιστής, καθώς σε κάθε φάση επιχειρούσε να αδικήσει την ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου.

Στην Λευκάδα  ο Τηλυκράτης, επόμενος αντίπαλος  του Ναυπακτιακού την Τετάρτη,  αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Αμβρακία Κωστακιών, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο. Στο 5΄ο Γεωργάκης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο 34΄ισοφάρισε ο Σταμούλης. Ο τελευταίος αποβλήθηκε με 2η κίτρινη (για θέατρο) στο 6΄και στο 58 είχε αποβληθεί ο Καταγής του Τηλυκράτη.

πηγή: sportait.gr

Share on Facebook3Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone