Εύκολη νίκη για τον ΠΑΣ Ναυπάκτου απέναντι στην Δόξα Άρτας που κέρδισε με 67-41. Οι γηπεδούχοι με καλύτερο τον Δούρο πήραν μια διαφορά έντεκα πόντων στην πρώτη περίοδο 21-10 και double score στο ημίχρονο 38-19. Το δεύτερο μέρος ήταν τυπική διαδικασία. Ο Γιώργος Σταθάτος έδωσε χρόνο σε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του και το τελικό 67-41 θεωρείτε φυσιολογικό. Πρώτος σκόρερ ο Δούρος με 18 πόντους και τον ακολούθησε ο Ζησιμόπουλος με 13. Απο την Δόξα ο Γκολομάζος είχε 10 όσους και ο Μάγγος.

Δεκάλεπτα: Α:21-10 Β:17-9 Γ:15-10 Δ:14-12

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Καπετανάκης 1, Χασανάι, Αλεξανδρής Ν. 5, Δούρος 18, Σταθάτος Π., Αδαμόπουλος 10(1), Ζησιμόπουλος 13(1), Ντζουμάνης 2, Αλεξανδρής Β. 3, Βλαχογιάννης 9(1), Σταυρόπουλος 4, Βαρελάς 2

Δόξα Άρτας(Χήρας Δ.): Χήρας Αρ., Κότσης, Βάσσιος 1, Γκανιάτσας, Χήρας Αλ. 5(1), Καρανίκας 2, Λιαροκάπης 2, Γκολομάζος 10, Τσίτσιγκας 2, Μάγγος 10(2), Τρίμπος, Ρήγας 9(1)

πηγή: basket247.gr, Μιχάλης Σταμουλάκης

Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone