Ο Χαρίλαος Τρικούπης έχασε απο τον ΑΓΣΙ στα Γιάννενα με 76-59 αλλά χάρη στο +18 του πρωτου αγώνα πήρε την άνοδο για την Γ Εθνική. Απίστευτα τα τελευταία δευτερόλεπτα με τον ΑΓΣΙ να αστοχεί σε 2 σουτ στα τελευταία δευτερόλεπτα που θα τους έδιναν την άνοδο με τους Πάτρα και Μπαρτζώκα. Ο Τρικούπης ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 15-22 στο πρώτο δεκάλεπτο με επιθετικές αιχμές τους Μπαρούχα και Μπάλλα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΑΓΣΙ κατάφερε να μειώσει στο καλάθι 34-36 σκορ που έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε μάχη. Ο ΑΓΣΙ αντεπιτέθηκε και εκμεταλλευόμενος την αποβολή με φαουλ των Ιωάννου, Μπερερή, Σταυρόπουλου και Μπάλλα πλησίασε στους 17 απέναντι σε ένα Τρικούπη που είχε τον Μπαρούχα απο τους βασικούς μέσα με διάστρεμμα απο το ημίχρονο. Με το σκορ στο 76-59 ο Πάτρας αστοχεί και ο Μπαρτζώκας με φόλλου δεν καταφέρνει να πάει στο μαγικό +19 (στους 18 επαιρνε το πρωτάθλημα το Μεσολόγγι λόγω καλύτερου goal average) και ο Χαρίλαος πανηγυρίζει το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Γ Εθνική.

Δεκάλεπτα: Α:15-22 Β:19-14 Γ:17-11 Δ:25-12

ΑΓΣΙ(Τσουκανέλης): Κωττίκας 1, Μπαρτζώκας 14, Κοντός 11(1), Αντωνίου, Μάντζιος 4, Μάκης 11, Πάτρας 11, Τζουβάρας, Φίλιος 2, Αυγερινός 21(1) (18/18 βολές)

Χαρίλαος Τρικούπης(Δεράος): Ιωάννου, Μπερερής 5, Κιουτσούκαλης, Τριπολίδης, Μπαρούχας 22(2), Σταυρόπουλος 7(1), Δημητρόπουλος 2, Πουρνάρας 5, Μπιτίνης, Γαλάνης 2, Μπάλλας 16