Α” ΕΣΚΑΒΔΕ: Άνετη νίκη του ΠΑΣ μέσα στην Αρτα

ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ- ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 47-71

Ο Πύρρος Αρταίων για ένα ημίχρονο ήταν μπροστά στον αγώνα με τον ΠΑΣ Ναυπάκτου και φαινόταν ικανός για την έκπληξη. Αλλά το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για την ομάδα της Άρτας. Ο Γιώργος Σταθάτος από πλευράς Ναυπάκτου με άμυνα 1-4 (1 πάνω στον Λεμονιά) έκρυψε στην κυριολεξία το καλάθι της ομάδας του και με πρωτεργάτες στην επίθεση τους Δούρο και Γκρέκα έτρεξε ένα σερί 4-32 μετατρέποντας το 30-19 του ημιχρόνου σε 34-51. Τυπική διαδικασία το τελευταίο δεκάλεπτο με τον ΠΑΣ να είναι καλύτερος και με περισσότερες λύσεις και να παίρνει την νίκη με 47-71. Από τους νικητές καλύτεροι οι Γκρέκας και Δούρος αμφότεροι με 23 πόντους ενώ από τον Πύρρο ο Καρύδης σημείωσε 12 με τρία τρίποντα.

Δεκάλεπτα: Α:10-10 Β:20-09 Γ:04-32 Δ:13-20

Πύρρος Αρταίων(Κωστάπαππας): Χαμαλίδης 7(1), Οικονομίδης, Λεμονιάς 9, Μπαρκούζος, Αναγνώστου 4, Γκανάρας 6, Βάσσιος 4, Καρύδης 12(3), Χάρος 3, Αναγνώστου, Δημητρίου 3

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Μαλέλης, Αμπλάς 2, Δούρος 23(1), Καπετανάκης, Θεοδώρου 4, Ζησιμόπουλος 7(1), Γκρέκας 23(1), Κακούσης, Ντζουμάνης, Τομόρι 2, Αδαμόπουλος 10

πηγή: basket247.gr

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someoneShare on LinkedIn0