Στο κλειστό γήπεδο του Αντιρρίου υποδέχθηκε το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου, λόγω του final4 βόλεϊ εφήβων, την ομάδα του Αίολου Αστακού για την 5η αγωνιστική της Β’ φάσης. Στο 1ο ημίχρονο τα παιδιά του Π.Α.Σ. ήταν καλύτερα και επιθετικά και αμυντικά και θα μπορούσαν να είχαν χτίσει μια καλύτερη διαφορά με το 1ο 10λεπτο να τελειώνει 10-09 και το ημίχρονο 27-24. Στο 2ο ημίχρονο οι ρόλοι αντιστράφηκαν καθώς η αμυντική λειτουργία της ομάδας του Π.Α.Σ. έχασε την συνοχή της και επέτρεψε πολλές διεισδύσεις στο καλάθι της, όμως και άτυχη καθώς δέχθηκε 2 τρίποντα στο τέλος του χρόνου επίθεσης του Αίολου προς το τέλος της 3ης περιόδου με αποτέλεσμα να περάσει μπροστά η ομάδα του Αστακού 41-45. Τα παιδιά του Π.Α.Σ. έχασαν την ψυχολογία τους ,καθώς και αρκετά «φαλτσοσφυρίγματα» επέφεραν εκνευρισμό, και η διαφορά στο 4ο 10λεπτο ανέβηκε και πάνω από τους 10 πόντους, με τελικό αποτέλεσμα 60-68. Ο τελευταίος αγώνας για την Β’ φάση θα διεξαχθεί στην Ναύπακτο στις 20/03/2016 με αντίπαλό την πρωτοπόρο Δόξα Λευκάδας, με μοναδικό στόχο για τα παιδιά του Π.Α.Σ την κατάληψη της 3ης θέσης.