Με νίκη ξεκίνησαν τη φετινή χρονιά οι παίδες του ΠΑΣ Ναυπάκτου καθώς επικράτησαν το Σάββατο το μεσημέρι στο ΔΑΚ Μεσολογγίου του Χαρίλαου Τρικούπη με σκορ 41-74 , για την 1η αγωνιστική του Α’ Ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ.

Οι «μικροί» του ΠΑΣ από το 1ο δεκάλεπτο μπήκαν δυνατά στον αγώνα και με όπλο την καλή τους άμυνα και τις σωστές επιλογές στην επίθεση πήραν προβάδισμα 15 πόντων. Ίδια εικόνα και στο 2ο δεκάλεπτο με αρκετές όμορφες φάσεις από τους φιλοξενουμένους που εκτίναξαν τη διαφορά στο ημίχρονο στους 27 πόντους με το σκορ στο 19-46. Αρκετά καλή απόδοση και στο 2ο ημίχρονο από όλα τα παιδιά, με καλές συνεργασίες και ομαδικότητα που οδήγησε εύκολα στο τελικό αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: A 05-21 B 14-25 Γ 11-16 Δ 11-12

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 41-74

Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Σταθάτος): Ντάλλας Φ. 4, Μίχος , Κωτσόπουλος, Γαλάνης, Φούντας A. 6, Φούντας Φ. 6(2), Σταμάτης 11, Γκερς 12, Στυλιαράς 9, Ζαμπάρας 15, Μαντζαρίνης 7, Αναγνωστόπουλος 4.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone