Πολύ κακή εμφάνιση και ήττα για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου, στον εκτός έδρας αγώνα στο Αγρίνιο με αντίπαλο τον Παναιτωλικό. Η διακοπή του πρωταθλήματος για τις διακοπές των Χριστουγέννων μάλλον δεν έκανε καλό στα παιδιά του Π.Α.Σ., καθώς εμφανίστηκαν ανέτοιμα, και σε συνδυασμό με το πολύ κρύο,  δεν απείλησαν σε κανένα σημείο την ομάδα του Παναιτωλικού όπου έκλεισε το 1ο ημίχρονο προηγούμενη 30-15. Στο 2ο ημίχρονο ίδια εικόνα για την ομάδα του Π.Α.Σ. όπου ούτε επιθετικά ούτε αμυντικά μπόρεσε να κάνει κάτι ιδιαίτερο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 62-30. Απομένουν δύο αγώνες για την λήξη του παιδικού πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΚΑ.Β.Δ.Ε. με μοναδικό στόχο της ομάδας του Π.Α.Σ. να δείξει καλό πρόσωπο και να χαρεί αυτά τα παιχνίδια.