Ο Χαρίλαος Τρικούπης  (Που αγωνίστηκε χωρίς Μπαρούχα και Σταυρόπουλο) χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης κέρδισε τον ΠΑΣ Ναυπάκτου με 61-54 και έκανε το 2 στα 2 συγκατοικώντας στην πρώτη θέση με τον ΑΓΣΙ που παίζουν την επόμενη Κυριακή.  Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν με την λήξη της πρώτης περιόδου 20-9. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν πολύ άστοχες επιθετικά και ως επί το πλειστον οι πόντοι προήλθαν απο ελεύθερες βολές με το σκορ στο 31-20.

Ελαφρώς καλύτερος με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πήραν πόντους απο τους Ιωάννου και Μπερερή απο την περιφέρεια και Πουρνάρα και Μπάλλα μέσα απο το καλάθι και προηγήθηκαν με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών 48-35.

Ο ΠΑΣ πήρε λίγα απο πολλούς και κάνοντας την αντεπίθεση του στα τελευταία δέκα λεπτά μείωσε στους έξι ενάμισι λεπτό πριν το τέλος αλλά εν τέλει οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη με 61-54.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Μπερερής με 14 πόντους ενώ 13 είχε ο Πουρνάρας, 12 ο Ιωάννου και 11 ο Μπάλλας. Απο την Ναύπακτο ο Γκρέκας είχε 10 και ο Βλαχογιάννης 9.

Δεκάλεπτα: Α: 20-09 Β:11-11 Γ:17-15 Δ:13-19

Διαιτητές: Καββαδάς- Εδιάρογλου

Χαρίλαος Τρικούπης (Δεράος):  Ιωάννου 12(2), Μπερερής 14(1), Καρβέλης, Κιουτσούκαλης, Τριπολίδης, Μπιτινής 4, Δημητρόπουλος 2, Πουρνάρας 13, Γαλάνης 5, Μπάλλας 11, Τσαπατώρης, Μπαρούχας

ΠΑΣ Ναυπάκτου (Σταθάτος) : Καπετανάκης, Αμπλάς 3, Δούρος 9, Θεοδώρου 5(1), Αδαμόπουλος 3, Ζησιμόπουλος 4(1), Γκρέκας 10(2), Κακούσης 8(2), Βλαχογιάννης 9(1), Τσιφτιλής 1, Βαρέλας 2