ΠΑΣ Ναυπάκτου- Χαρίλαος Τρικούπης 50-83

Ένα ματς έμεινε για τον Χαρίλαο Τρικούπη για να ανέβει στην Γ Εθνική. Σήμερα κέρδισε στην Ναύπακτο τον ΠΑΣ με 50-83 και πλέον εφόσον νικήσει ο ΑΓΣΙ τον ΠΑΣ Γιάννενα αύριο θέλει νίκη ή ήττα μέχρι και με 18 πόντους διαφορά για να κατακτήσει το πρωτάθλημα. Αν χάσει ο ΑΓΣΙ αύριο απο τον ΠΑΣ Γιάννενα το πρωτάθλημα τελειώνει. με πρωταθλητή τον Τρικούπη. Στα του παιχνιδιού ο ΠΑΣ άντεξε μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο όταν και ήταν μπροστά με 15-19. Το 4-23 όμως της δεύτερης περιόδου τελείωσε την υπόθεση νίκη με το σκορ ημιχρόνου να αποδεικνύει του λόγου το αληθές 19-42.

* Στο ημίχρονο Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου τίμησε την εφηβική ομάδα που κατέκτησε το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ και την δεύτερη θέση στους ημιτελικούς αγώνες του Πανελληνίου πρωταθλήματος στο Νάυπλιο.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια τυπική διαδικασία με τους δυο προπονητές να δίνουν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχαν στην διάθεση τους και το τελικό σκορ 50-83 να κρίνεται φυσιολογικό. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Μπερερής με 16 πόντους ενω ο Ιωάννου είχε 12 και ο Σταυρόπουλος 11. Απο τον ΠΑΣ ο Αδαμόπουλος σημείωσε 12.

Δεκάλεπτα: Α:15-19 Β:4-23 Γ:15-27 Δ:16-14

ΠΑΣ Ναυπάκτου (Σταθάτος): Καπετανάκης 3(1), Αμπλάς 8, Δούρος 3, Θεοδώρου, Χουλιάρας 4, Ζησιμόπουλος 5(1), Αδαμόπουλος 12, Γκρέκας 5, Κακούσης 3(1), Βλαχογιάννης 3(1), Σταυρόπουλος 2, Βαρελάς 2

Χαρίλαος Τρικούπης(Δεράος): Ιωάννου 12(3), Μπερερής 16(1), Καρβέλης 5(1), Κιουτσούκαλης 4, Μπιτινής, Μπαρούχας 10(2), Σταυρόπουλος 11(2), Δημητρόπουλος 4, Πουρνάρας 6, Τσαπατώρης, Γαλάνης, Μπάλλας 15

πηγή: basket247.gr

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter2Share on Google+0Email this to someone