Άνετη νίκη για τον ΠΑΣ Ναυπάκτου επί του Γ.Ο.Αμφιλοχίας με 78-46. Συνεχίζει το αήττητο σερί ο Χαρίλαος Τρικούπης.

Το ρεπορτάζ του αγώνα του ΠΑΣ με την Αμφιλοχία από το basket247.gr.

ΠΑΣ Ναυπάκτου- Αμφιλοχία 78-46

Άνετη επικράτηση για τον ΠΑΣ Ναυπάκτου απέναντι στην Αμφιλοχία με 78-46. Με αυτή την νίκη η ομάδα του Γιώργου Σταθάτου συνεχίζει να είναι δεύτερη στην βαθμολογία του Νοτίου ομίλου. Με πολλές απουσίες οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 36-25 στο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών σε 52-42 αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί. Έτρεξαν ένα σερί 26-4 και έφτασαν στην άνετη επικράτηση με 78-46. Πρώτοι σκόρερ για τους νικητές οι Ζησιμόπουλος με 16 πόντους και οι Αμπλάς – Θεοδώρου από 15. Από την Αμφιλοχία οι Τσεκούρας και Μπουσμπουρέλης σημείωσαν από 14 πόντους αμφότεροι.

Δεκάλεπτα: Α:20-15 Β:16-10 Γ:16-17 Δ:26-4

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Μαλέλης, Αμπλάς 15(4), Δούρος 5, Θεοδώρου 15(1), Χουλιάρας 4, Χαντζής 1, Ζησιμόπουλος 16(2), Γκρέκας 9(1), Κακούσης 9(3), Βαρελάς, Τσιφτιλής 2, Τομόρι 8

Γ.Ο. Αμφιλοχίας(Σταμούλης): Τσουγκρής, Τσεκούρας 14(1), Μήλης 4, Μπότσαρης 2, Κοντοπάνος 7(1), Λιάπης 1, Μπουσμπουρέλης 14, Διαμάντης 4

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του πρωταθλήματος Α” ΕΣΚΑΒΔΕ.